Отборът на националния вратар Николай Михайлов Твенте бе разбит с 1:5 при гостуването си на испанския Виляреал, докато ПСВ Айндховен със Станислав Манолев в състава си загуби визитата си на Бенфика с 1:4 в първите мачове от четвъртфиналната фаза на Лига Европа. Виляреал поведе на Твенте с 3:0 още до почивката, като попаденията бяха дело на Карлос Марчена, Борха Валеро и Нилмар. През втората част още един гол на Нилмар и попадение на нападателя Джузепе Роси доведоха резултата до 5:0, преди Марк Янко да отбележи утешителен гол за гостите в последната минута. Бенфика също постигна убедителен успех с 4:1 у дома над другия холандски отбор в надпреварата - ПСВ. Пабло Аймар и Едуардо Салвио се разписаха преди почивката, а през второто полувреме точни бяха Хавиер Савиола и отново Салвио, докато Лабиад отбеляза за гостите. Друг представител на Португалия в Лига Европа - Порто, разби с 5:1 гостуващия Спартак Москва, като хеттрик за "драконите" отбеляза Радамел Фалкао. Силвестра Варела и Майкон бяха другите голмайстори за Порто, а за руския тим почетно попадение вкара Комбаров. Интригата се запази само в последния двубой, в който отборите на Динамо Киев и Спортинг Брага завършиха наравно 1:1. Андрий Ярмоленко изведе киевчани напред още в 6-та минута, но само седем по-късно Олег Гусев си отбеляза автогол и оформи крайния резултат. Андрий Шевченко се появи в игра на полувремето, но само за 15 минути си изкара два жълти картона и бе изгонен. Реваншите на двубоите ще се изиграят на 14 април. /БГНЕС