Лидерът в Ла Лига Барселона и основният му преследвач Реал Мадрид запазиха разликата от осем точки помежду си след очаквани победи в първенството. Барса надви с 3:1 Алмерия след два гола на Лионел Меси, докато мадридчани надиграха с 3:0 като гост Атлетик Билбао след две попадения от дузпа на Кака. Изненадващо, Барселона се оказа изоставащ в резултата в 50-та минута, когато Мигел Гарсия се разписа за Алмерия след добра контраатака. Меси обаче изравни от дузпа три минути по-късно, а в 64-та минута асистира от корнер за гола на Тиаго Алкантара. Аржентинецът добави 29-ия си гол в шампионата в допълнителното време. Меси никога не е вкарвал толкова голове в първенството за един сезон. На стадион "Сан Мамес" крилото Анхел ди Мария изработи и двете дузпи, реализирани от Кака. Бразилецът бе точен в 14-та и 54-та минути. Резервата Кристиано Роналдо пък оформи крайното 3:0 след добра контраатака. Португалецът също се наслаждава на най-резултатния си сезон в Ла Лига - 28 попадения. Близо е и дербито "Ел Класико" - през следващия уикенд, като това ще бъде първият от четирите сблъсъка между Реал и Барса, които предстоят да се изиграят. Севиля пък не успя да победи като гост Майорка и завърши 2:2. Иенага откри за домакините, но гол от дузпа на Негредо изравни резултата в 31-та. Гусман обаче отново изведе домакините напред с гол малко преди почивката. Ракитич пък бе точен в 68-та минута за крайното 2:2. /БГНЕС