Литекс и ЦСКА завършиха при 0:0 в Ловеч в дербито на 21-ия кръг на "А" група. Така "оранжевите" прекъснаха серията си от 13 поредни победи, а статуквото на върха в таблицата се запази непокътнато. Началните минути бяха белязани от нервни изблици и от двата отбора. По-значима бе ситуацията, когато Папа Диуф бе съборен в наказателното на ЦСКА, но главният рефер Таско Тасков не отсъди дузпа. Секунди след този епизод Христо Янев извърши груб фаул срещу Борис Галчев, при който се самоконтузи. Националът на Литекс падна на един от пръстите си и получи фрактура. Янев бе сменен, а в последствие и откаран в болница. В дълги епизоди от мача борбата вземаше превес над качествения футбол. Затова и чистите голови положение особено през първата част липсваха. В 38-ата минута Пламен Николов за малко да си отбележи автогол, след като не се разбра с вратаря Виничиус Баривиера. Защитникът отклони центриране на Тонев към собствената си врата, но бразислкият страж на ловчанлии заложи тялото си и спаси. Второто полувреме бе сходно като първото - малък брой поредни пасове, много тичане и много борба. В началото на частта Дока намери за първи път позиция за стрелба със силния си десен крак, но прати топката в дясно от целта. В 79-ата минута "червените", които в този мач играеха с бели екипи, изпуснаха най-сериозното си положение. Маркиньос бе изведен сам срещу Баривиера, бразилецът прехвърли своя сънародник на вратата на Литекс, но не намери целта. В една от ответните атаки и Литекс направи своя най-сериозен пропуск. Деян Джерманович засече с глава центриране на Том, но след удара му с глава топката отскочи от тревата и прехвърли горната греда. В 87-ата минута Борис Галчев си заработи втори жълт картон и бе принуден да напусне терена. Така Литекс заигра с човек повече. Ловчанлии обаче не успяха да се възползват от предимството си и мачът завърши при нулево равенство. Sportni.bg