Ливърпул разгроми Манчестър Сити с 3:0 в мач от английската Висша лига, играл се на стадион "Анфийлд роуд" пред 45 хил. зрители. Резултатът бе открит в 13-ата минута от най-скъпия английски играч Анди Керъл, закупен през януари за 35 млн. паунда от Нюкасъл, който стреля неспасяемо от ъгъла на вратарското поле. В 34-та минута Дърк Кайт удвои, а само минута по-късно Керъл отбеляза своя втори гол за 3:0. Шокът от първото полувреме Гражданите не успяха да преодолеят до края на мача. През втората част в редиците им остро се чувстваше липсата на Карлос Тевес, който бе сменен в 32-та минута със съмнения за скъсан ахилес. Въпреки спечелените 3 т. Ливърпул продължава да е далеч от заветното четвърто място във Висшата лига, даващо право на участие в Шампионската лига. Мърсисайдци, които напоследък се възродиха под ръководството на легендата Кени Далглиш, са шести във временното класиране с актив от 48 т. Четвърти, въпреки тежката загуба, продължават да са Сити с 56 т., следвани от Тотнъм с 53 т., като Шпорите обаче са с мач по-малко. Челната тройка е в следния вид: Манчестър Юнайтед 69 т., Арсенал 62 т., Челси 58 т. /БГНЕС