Манчестър Юнайтед се класираха за полуфиналите на Шампионската лига, след като победиха Челси и в реванша с 2:1 и продължават напред в състезанието с общ актив 3:1. Най-вероятният съперник на "червените дяволи" ще са Шалке, които играят реванша си утре с Интер. Челси определено нямаха шанс, след като Ван дер Сар спаси невероятни положения на футболистите от "Стамфорд Бридж". Юнайтед поведоха в 27-та минута с гол на Ернандес, който обаче беше отменен заради засада. В крайна сметка домакините откриха резултата 1:0 в 43-та минута с попадение на Райън Гигс. Въпреки, че останаха с човек по-малко Челси изравниха на 1:1 в 77-та минута, след като заменилият Фернандо Торес Дидие Дрогба отбеляза гол. Минута след това обаче Джи Сунг Парк оформи крайния резултат 2:1. В другия двубой от тази вечер Барселона победи Шахтьор с 0:1 след гол на Лионел Меси и също се класира за полуфиналите с общ резултат 6:1 и най-вероятно ще се срещнат с вечния си съперник Реал Мадрид. /БГНЕС