Реал Мадрид победи Тотнъм с 1:0 с гол на Кристиано Роналдо във втория мач между двата тима от четвъртфиналната фаза на най-комерсиалния европейски клубен турнир - Шампионската лига. Английският клуб посрещна испанския гранд на "Уайт Харт Лейн", след като първата среща между двата отбора Реклама на стадион "Сантиаго Бернабеу" завърши с категорична победа за мадридчаните с 4:0. Така "Лос Бланкос" победиха съперника си с общ резултат 5:0 и продължават напред - на полуфиналите, където ще се изправят срещу вечния си съперник от Примера дивисион - Барселона. Първата полуфинална среща между Реал и Барселона е на 27 април и ще се играе в Мадрид. Реваншът пък е на 3 май в каталунската столица. Мачът в Лондон започна без звездата на домакините Питър Крауч, който изтърпяваше наказанието си заради червения картон в първата среща. Жозе Моуриньо пък остави като резерви звездите си Кака, Анхел ди Мария и Карим Бензема. През първото полувреме домакините имаха на три пъти претенции за дузпи. Главният съдия на срещата Никола Рицоли обаче така и не отсъди 11-метров наказателен удар. Още в първите секунди след началния съдийски сигнал зрителите имаха възможността да наблюдават и първата опасна ситуация. Халфът на гостите Месут Йозил успя да излезе на отлична позиция и стреля, но ударът му бе спасен от стража на домакините Еурелио Гомеш. В 27-та минута Аарън Ленън напредна отдясно и успя да подаде на заместника на Крауч - Роман Павлюченко. Руснакът овладя и стреля, но за съжаление на домакините силно и неточно над вратата. Десет минути по-късно Гарет Бейл вкара топката в мрежата на Гомеш. Голът обаче не бе зачетен заради засада на Лука Модрич. Така двата отбора се прибраха на почивката при резултат 0:0. Същият обаче не се запази дълго след това. Пет минути след началото на второто полувреме Кристиано Роналдо стреля от далечно разстояние. Вратарят на домакините се намеси, но крайно неубедително, след като топката се изплъзна от ръцете му. В 58-та минута Павлюченко отново бе близо до гола. Ван дер Ваарт подаде отлично към него, но той не успя да насочи с глава топката в целта. Пет минути по-късно Джърмейн Дефоу отправи също опасен удар, но Касийяс се справи отлично. Отново Дефоу пропусна още един шанс за изравняване на резултата и в 74-та минута. Вести.бг