Манчестър Сити разби на пух и прах мечтите на градския си съперник Манчестър Юнайтед за требъл тази година. "Гражданите" победиха с 1:0 на "Уембли" в полуфинала за ФА Къп. В герой за Сити се превърна Яя Туре, който вкара единствения гол в срещата в 52-та минута. Димитър Бербатов започна като титуляр в срещата, но не се представи особено убедително и в 74-та минута бе сменен от Андерсон. Българинът направи два поредни и много важни пропуска в 15-та минута. Митко беше изведен сам срещу Джо Харт, но вратарят на "гражданите" умело спаси. При последвалия корнер Нани подаде чудесно на Бербо на метър от голлинията, но той отново сгреши и топката излезе в аут високо над напречната греда. В 25-та минута Неманя Видич имаше възможност да открие резултата. След центриране от ъглов удар той успя да стреля с глава, но топката премина вляво от вратата. Пет минути по-късно, отново след изпълнение на корнер, и Бербатов опита да отбележи с глава, но топката отново мина на сантиметри от гредата. При реализирането на удара си, обаче, Димитър удари носа си в главата на Сабалета и се наложи да потърси помощ от медицинския екип. През първия половин час Юнайтед беше по-активният отбор, като дори имаше отправени седем удара по посока на вратата на Джо Харт, в сравнение с едва един към Ван дер Сар. След 30-та минута, обаче, нещата на "Уембли" се промениха коренно. Сити пое инициативата, а Юнайтед се отбраняваше всячески. В 32-та минута Гарет Бари се пребори с Джон О'Шей в зоната на вратарското поле, обърна се и стреля почти с гръб, но топката опасно премина покрай напречния стълб. Почти веднага след това Марио Балотели отправи истински снаряд от около 30 метра. Ван дер Сар обаче внимаваше и успя да спаси топката, която иначе влизаше точно под напречната греда. Две минути по-късно Лескът пропусна най-опасното положение за "гражданите" до този момент. След центриране от корнер, той стреля от воле, но топката премина над вратата. В 43-та минута Яя Туре напредна без проблем, но след рикошет в крак на бранител на Юнайтед, топката излезе в корнер. В самия край на първата част Бербатов бе напреднал отляво, но при подаването към него, българинът не съумя да спре по най-добрия начин и я изкара в аут. Второто полувреме започна отново с натиск от страна на Сити. Така се стигна до 52-та минута, когато Майкъл Карик сбърка много лошо и при опита си за изнасяне на топката я прати право в краката на Яя Туре. Полузащитникът се измъкна и с лекота прокара коженото кълбо под Ван дер Сар. След попадението нещата на терена не се промениха особено много. Сити продължаваха да нападат, а немощните Юнайтед се отбраняваха със сетни сили. Десет минути по-късно дори последваха три последователни корнера за Сити в рамките на само минута. При последния Лескът можеше да удвои разликата. В 64-та минута Сабалета събори Парк и получи жълт картон за деянието си. При последвалия пряк свободен удар Нани стреля перфектно. Топката рикошира в главата на Балотели, а след това Харт успя да я отклони с ръка, за да се удари в горната греда. В 72-та минута Пол Скоулс пък направи нещата за Юнайтед още по-сложни, след като си изпроси директен червен картон. Англичанинът влезе с бутоните напред към Пабло Сабалета и го удари по особено груб начин в дясното бедро. Оттам-нататък Юнайтед започна да играе далеч по-офанзивно и вдигна оборотите. До края на срещата "червените дяволи" имаха няколко по-опасни положения, но до гол така и не се стигна. "Гражданите" пък успяха да притеснят опонентите си в самия край, когато Яя Туре трябваше да се пребори с двама бранители и стража на Юнайтед. Задачата се оказа непосилна и така резултатът остана непроменен. Спортни.бг