Голове от дузпи на Лионел Меси и Кристиано гарантираха равенство 1:1 в първото от поредицата четири дербита "Ел Класико" между Барселона и Реал Мадрид в близките седмици. След нулево равенство на "Бернабеу" през първата част, дойде и вторият период на срещата от Ла Лига, който бе доста по-интересен. Раул Албиол бе изгонен за фаул срещу Давид Вия в наказателното поле на Реал, а Меси реализира от бялата точка за 1:0 с хладнокръвен удар в 53-та минута. Домакините обаче не се примириха с този резуптат, който почти на 100 процента правеше Барса шампион и Кристиано Роналдо успя да донесе точката за тима на Жозе Моуриньо с гол отново от дузпа осем минути преди края. Наказанието бе отсъдено след фаул на Дани Алвес срещу Марсело. Изравнителният гол на Роналдо може да донесе сериозно психологическо предимство на Реал преди финала за Купата на Краля в сряда и следващите двубои от Шампионската лига отново срещу каталунците. Барса обаче остава на осем точки пред "белия балет" в Ла Лига, а до края остават само шест мача. Освен това, каталунците имат и по-добър показател от директните двубои междуи двата тима. /БГНЕС