Отборът на Удинезе победи Наполи с 2:1 като гост в мач от 33-ти кръг на италианската Серия А и нанесе сериозен удар по амбициите за титла на неаполитанци. Тимът на Наполи нямаше загуба на собствения "Сан Паоло" от октомври 2010 година, но бе изненадан от вдъхновените футболисти на Удинезе. Гьокхан Инлер изведе гостите напред в 55-та минута със силен изстрел от далечно разстояние, а седем минути по-късно Денис удвои. В продължението на мача домакините получиха право да изпълнят дузпа след нарушение на Маурицио Домици в наказателното поле, който бе изгонен. Голмайсторът на Наполи Единсон Кавани пропусна от бялата точка, но Джузепе Маскара вкара добавката. Това обаче бе всичко, до което стигнаха футболистите на Наполи и тимът вече изостава с шест точки от лидера Милан, пет кръга преди края на шампионата. Отборът на Удинезе е на пето място с 59 точки - една по-малко от четвъртия Лацио. /БГНЕС