Реал Мадрид спечели Купата на Краля, след като победи на финала във Валенсия състава на Барселона с минималното 1:0 след продължения. Победното попадение падна в 103-ата минута като се разписа португалското крило Кристиано Роналдо. Реал Мадрид започна по-активно срещата като Йозил, Роналдо и Марсело тормозеха отбраната на Барселона. Все пак до попадения през първата част не се стигна. През втората част Барселона се активизира. В 60-ата минута на срещата Шаби Алонсо фаулира Лионел Меси и получи заслужен жълт картон. След изпълнението на прекия свободен удар топката попадна в стената. В 75-ата минута Икер Касияс спаси на два пъти Реал от поражението като отрази удари на Меси и Педро. Малко по-късно Иниеста пробва рефлекса на Касияс. В последната минута на редовното време Ди Мария пробва рефлекса на стража на Барселона - Пинто, който отрази почти сигурен гол. Така се стигна до продълженията. В 93-ата минута Роналдо падна в наказателното поле на каталунците, но съдията не отсъди дузпа. В 103-ата минута португалецът Роналдо откри резултата след перфектно центриране на Анхел ди Мария от фланга. През второто продължение Барселона изглеждаше като предал се отбор. В последната минута на второто продължение Ди Мария беше изгонен за втори жълт картон, но това не попречи на Реал Мадрид да ликува с Купата на Краля. Барселона не беше губил от Реал Мадрид от 2008 година, но поражението дойде в един от най-важните мачове на каталунците за този сезон. Спортни.бг