Славия ще се изправи срещу ЦСКА на финала за Купата на България на 25 май. Това стана ясно след като днес "белите" победиха отбора на Пирин Благоевград в срещата от полуфиналната фаза на турнира. В драматичен мач, след изпълнение на дузпи и с общ резултат 8:7 футболистите на Емил Велев се класираха на финала. Двата отбора завършиха наравно 1:1 в редовното време на мача, който се изигра на стадиона в столичния квартал "Овча Купел". Те не успяха да се победят и в последвалите две продължения от по 15 минути. По този начин вторият финалист за Купата на България трябваше да бъде определен след изпълнение на дузпи. Първи започнаха футболистите на Славия, а последвалите 12 изпълнения преминаха без грешка. При седмата дузпа за "белите" Димитров отправи силен и точен удар, но вратарят на Пирин Аршинков изби с една ръка малко под напречната греда . При следващия 11-метров удар Карачанаков би вляво, но вратарят на Славия Емил Петров също успя да улови. Впоследствие Молдованов свърши своята работа, вкарвайки и осмата дузпа. След него обаче Мирослав Ризов стреля в аут и сложи край на амбициите на Пирин. Двубоят започна с минута мълчание в памет на починалия Иван Петров - бивш футболист на Пирин. Първото попадение в срещата бе дело на Даниел Пеев и падна след изпълнение на дузпа, минута след като изтече редовното време на първото полувреме. До 11-метровия наказателен удар се стигна, след като навлизащият опасно в наказателното поле на гостите Божов бе спрян с шпагат от Митревски. Главният съдия на срещата Георги Йорданов не се поколеба да посочи бялата точка, за което си деяние понесе критиката на "орлетата". Футболистите на Пирин бяха обградили рефера и в продължение на минута оспорваха решението му. Изравнителният гол падна в 70-та минута след изпълнение на ъглов удар. Настъпи хаос в защитата на Славия и топката достигна до Димитър Наков. Той от своя страна съумя да я вкара във вратата на Емил Петров и върна интригата в срещата. Двата отбора показаха качествена игра и двубоят изобилстваше от положения и пред двете врати. Първото опасно положение подложи на изпитание Емил Петров. В 6-та минута Веселин Стойков стреля от около 20 метра. Топката рикошира в тялото на бранител в бяло и се върна отново в Стойков. Той отправи още един удар, но право в стража на домакините. Минута по-късно Мартин Кушев бе задържан за фланелката в наказателното поле от защитник на Пирин и Славия имаше своите претенции за дузпа. Такава обаче не беше отсъдена. Малко след това домакините създадоха много интересно и красиво положение. Двойно подаване между Жуниор и Димитров заблуди защитниците на гостите. Жуниор центрира към намиращия се в наказателното поле Николай Божов, който се опита да се разпише със задна ножица. Топката обаче премина встрани от вратата на Аршинков. В 15-та минута Пирин беше най-близо до гола. След центриране на Димитър Наков, Веселин Стойков успя да стреля с глава, но топката срещна напречната греда на вратата на Петров. Последва спад в темпото на играта и така се стигна до 43-та минута, когато Митревски препъна Божов. Спорната дузпа доведе до неприятни емоции на терена и в крайна сметка зад топката застана Даниел Пеев. Въпреки че Аршинков улови ъгъла, не му стигна скорост, за да отрази силния удар. Така двата отбора се оттеглиха на почивката при резултат 1:1 в полза на "белите". Пирин продължи офанзивната си игра и през втората част. Още в 49-та минута след изпълнение на корнер Попев върна хитро към Стойков, който опита удар от десетина метра, но топката мина встрани от целта. Малко след това домакините отново имаха претенции към арбитъра. Този път те бяха за игра с ръка от страна на стража на Пирин Аршинков извън границите на наказателното поле. Последваха няколко интересни положения и пред двете врати, които обаче не доведоха до гол. В 69-та минута благоевградчани поискаха дузпа за игра с ръка в пеналта, но такава не беше отсъдена. Футболистите в зелено отново наобиколиха съдията Йорданов, но това, разбира се, не промени решението му. При последвалия корнер Димитър Наков изравни резултата след колективната грешка на "бялата" защита. Осем минути по-късно Крум Бабишков бе на път да сътвори пълен обрат в срещата. Той бе изведен сам срещу Петров, но допусна грешка при отиграването. В следващите минути Пирин беше по-нападателния отбор, като сътвори още три опасни положения пред вратата на домакините. В 90-та минута Мирослав Ризов навлезе в наказателното поле и опасно шутира от няколко метра. За съжаление на гостите обаче топката излезе в аут. Една минута след изтичането на редовното време Жуниор опита да си изпроси дузпа, но реферът Йорданов подмина ситуацията без да отсъди каквото и да било. Малко след това главният арбитър свири и последния съдийски сигнал. вата отбора останаха за двете продължения от по 15 минути. През тях обаче се забелязваше умората във Футболистите и интересни ситуации през първото продължение не се наблюдаваха. През второто имаше една спорна ситуация, когато в 109-та минута Димитър Коемджиев спъна в наказателното поле Георги Христов. Йорданов не отсъди дузпа, но претенции за нея имаше. Спортни.бг