Отборът на Манчестър Юнайтед победи тима на Евертън с минималното, но достатъчно 1:0 в среща от 34-ия кръг в Премиършип, играна на "Олд Трафорд. Българският национал Димитър Бербатов остана извън групата на сър Алекс Фъргюсън за важния двубой. Двубоят започна с лек домакински превес на "червените дяволи", които контролираха играта от първата минута. 13 минути след първия съдийски сигнал Нани нахлу в наказателното поле на "карамелите" и стреля от малък ъгъл, но Тим Хауърд без проблеми лови топката. В 31-ата минута пък Уейн Рууни изведе Хавиер Ернандес на отлична стрелкова позиция в наказателното поле. Мексиканецът отправиудар, но и тойне успя да преодолее стража на Евертън. Седем минутипо-късно дойде и най-добрата възможност за откриване на резултата, която отново бе в полза на Юнайтед. Страхотна атака на домакините завърши с пас на Валенсия към Нани в наказателното поле. Последва хубав изстрел на португалеца, но топката се отби в падналия на тревата Чичарито и излезе в аут. Така двата отбора не успяха да си отбележат попадение и се оттеглиха на почивката при резултат 0:0. След подновяването на играта Юнайтед и Евертън вдигнаха темпото и показаха, че никой от тях няма намерение да отстъпва. В 69-ата минута домакините едване допуснаха попадение, след като великолепен удар на Родуел принуди 40-годишният Едвин ван дер Саар да показва майсторството си и да отразява изстрела му. В 74-ата минута Майкъл Оуен засече центиране на Фабио в наказателното поле на съперника и насочи топката към вратата на Тим Хауърд, но нямаше късмет и разстресе страничната греда. Десет минути по-късно резултатът на "Театъра на мечтите" най-накрая бе открит. Антинио Валенсия центрира в наказателното поле, а Хавиер Ернандес с глава прати топката в мрежата за 1:0. В крайна сметка до края на мачадо второ попадение не се стигна и така манчестърци се поздравиха с крайния успех и много ценни три точки по пътя им към 19-а титла във Висшата лига. Спортни.бг