Ювентус и Катания завършиха с 2:2 в мач от 34-я кръг на Серия "А". Първото полувреме бе равностойно, като на моменти дори гостите се задържаха по-често в половината на "бианконерите". В 19-а минута след центриране от корнер реферът свири изключително спорна дузпа в полза на "старата госпожа" за игра с ръка на бранител от Катания в наказателното поле. Алесандро Дел Пиеро, който започна титуляр за Юве, се нагърби с изпълнението и хладнокръвно реализира. "Слоновете" не се отказаха да търсят поне точка в този мач и продължиха достойно да опонират на домакините. В 38-а минута обаче, след хубава атака и центриране на Милош Красич отдясно, Дел Пиеро вкара малко куриозен гол. Защитник на гостите изби топката в гърдите на ветерана кълбото попадна в мрежата за 2:0. През втората част сицилианци бяха отборът, който по-често атакуваше и търсеше шансове да се върне в мача. Пред футболистите на Катания се откриха 2-3 много добри възможности за гол, които обаче бяха пропуснати. Юве се задоволи да брани комфортния си аванс и рядко атакуваше. В 77-а минута обаче, след центриране на Красич, Лука Тони стреля с глава, но стражът на Катания се намеси решително и спаси. Четири по-късно усилията на гостите дадоха резултат и Гомес в 81-а върна едно попадение. В края на срещата сицилианците натиснаха и натикаха "бианконерите" в собствената им половина и успяха да изравнят в 95-а минута. Лоди с чудесен шут от пряк свободен удар матира Буфон за 2:2. Winner.bg