Болтън без Мартин Петров в състава си победи с 2:1 у дома Арсенал и отказа "артилеристите" от борбата за титлата във Висшата английска лига. Домакините поведоха в резултата седем минути преди почивката с гол на преотстъпения от Челси нападател Даниъл Стъридж. Болтън получи правото да изпълни дузпа още в първата минута на втората част, но вратарят на столичани Войчех Шчесни парира удара на Кевин Дейвис. В 48-та минута плътен удар на Робин ван Перси изравни резултата и даде шансове на Арсенал да се поздрави с победа в срещата. В последната минута на двубоя Тамир Коен се възползва от центриране от корнер на Матю Тейлър и грешка в защитата на столичани, оформяйки с глава крайното 2:1 в полза на Болтън. Загубата отказа Арсенал от борбата за титлата. Лондончани изостават на 9 точки след лидера Манчестър Юнайтед и на 3 след Челси, намиращ се на втора позиция. Болтън пък е на осмо място в класирането с 46 точки. Спртни.бг