Отборът на ЦСКА разгроми тима на Монтана с 4:1 като гост на стадион "Огоста" в среща от 23-ия кръг в родната А група. Двобоят логично започна с лек натиск на домакините, които опитваха да организират атаки към съперниковата врата, но не създадоха нищо опасно пред Караджов. Първата опасност пред една от двете врати дойде в 17-ата минута и бе сътворена от гостите. Румен Трифонов центрира от дясно в наказателното поле за Платини, който стреля, но вратарят на Монтана успя да предотврати опасността. В 28-ата минута Емил Гъргоров центрира от корнер, а Платини засече коженото кълбо с глава и го насочи към вратата, но нямаше късмет и топката профуча на сантиметри встрани от целта. Четири минути по-късно резултатът на стадион "Огоста" бе открит. Платини комбинира с Гъргоров в наказателното поле,той върна назад за Нелсън, който с великолепен изстрел извън наказателното поле се разписа за 0:1. В последната минута на първото полувреме "армейците" удвоиха преднината си. Гъргоров отново се отличи с асистенция, този път за Акуаро, който с топовен изстрел от границите на наказателното поле отбеляза за 0:2. След подновяването на играта ЦСКА отново изглеждаше по-активният отбор. В 53-ата минута Борис Галчев завърши самостоятелния си пробив в половината на Монтана с изстрел от границите на накзателното поле, но прати топката в аут. Последваха няколко добри атаки на домакините, които комбинирани с грешки в отбрана на "червените" можеха да доведат до промяна в резултата, но до гол така и не се стигна. В 62-ата минута момчетата на Милен Радуканов /на снимката/ направиха преднината си класическа. Отново асистент за попадението бе Гъргоров, който след пас от Бандаловски нахлу в наказателното поле и стреля. Топката се отби в играч на Монтана и попадна в краката на Мишел Платини, който спокойно я прати в мрежата зад Левашки за 0:3. Така се стигна до 73-ата минута, когато праднината на ЦСКА започна да се очертава като разгромна. Грегъри Нелсън нахлу в наказателното поле и стреля, но Левашки изби топката и тя се върна в полето пред него. Там никой от бранителите на Монтана не успя да я овладее и тя стигна до Александър Тонев, който на празна врата се разписа за 0:4. Последва отпускане в играта на "армейците", което позволи на домакините да се доберат до почетно попадение в 81-ата минута. Грешка на Коста Янев подари топката на Венцислав Христов, който напредна в половината на ЦСКА и стреля, бележейки във вратата, пазена от Караджов за крайното 1:4. Спортни.бг