Барселона е на крачка от финала в Шампионската лига. Каталунците победиха с 2:0 големия си враг Реал Мадрид на неговия стадион, а в герой се превърна звездата Лео Меси. Аржентинският виртуоз отбеляза и двете попадения в 76-ата и 87-ата минути, а второто беше особено красиво. Задачата на Барса беше улеснена от червения картон на Пепе в 61-ата минута. Португалският бранител беше изгонен за нарушение срещу Дани Алвеш, а това решение на съдията Волфганг Щарк предизвика бурни протести в лагера на мадридчани. Лошата новина за Жозе Моуриньо е, че в реванша няма да разчита не само на Пепе, но и на Серхио Рамос, който получи фатален жълт картон малко преди колегата си в защита. Битката между двата испански гранда не предложи очакваното зрелище от самото начало. Първото полувреме беше изцяло тактическо надиграване и ситуациите пред двете врати на практика липсваха. Барселона държеше топката, но срещаше умелата съпротива на халфовата линия и отбраната на домакините. Само Шави Ернандес опитваше да отправя далечни удари към Икер Касияс, но вратарят се справяше с тях. Към края на полувремето и домакините погледнаха към вратата на Виктор Валдес, но ударите на Кристиано Роналдо и Пепе не бяха точни. В края на частта се забелязаха и първите искри на напрежението, а резервата на Барселона Пинто беше изгонен на почивката заради спречкване пред тунела. Емоциите ескалираха изцяло в 61-ата минута. Тогава Пепе фаулира Дани Алвеш дълбоко в половината на Барселона и съдията Щарк му даде директен червен картон. Влизането на бразилеца с португалски паспорт беше наистина грубо, но и Алвеш преигра в ситуацията. Това изкара извън нерви Жозе Моуриньо, а играчите на Реал протестираха бурно срещу решението на германския рефер. Щарк обаче не го промени и така домакините останаха с човек по-малко за последния половин час. Барселона имаше инициативата и до този момент, но след тази ситуация каталунците сякаш получиха достатъчното вдъхновение да пречупят противника си. Методичният им натиск даде резултат в 76-ата минута. Тогава влезлият като смяна Ибрахим Афелай проби прекрасно по десния фланг и намери Лео Меси в малкото наказателно поле. Аржентинската звезда нямаше как да сбърка в тази ситуация и даде преднина на тима си. Това успокои още повече гостите, а мадридчани така и не стигнаха до реална опасност пред Виктор Валдес. Всичко отиваше към победа с минимална преднина за Барса, но малко преди края Меси изригна и демонстрира уникалния си талант. Носителят на "Златната топка" излъга цялата защита на домакините и вкара в стил "Марадона" за 2:0, с което на практика уби интригата за реванша. Сблъсъкът на "Ноу камп" е следващият вторник, но по всичко изглежда, че финалистите са почти 100% ясни - Барселона и Манчестър Юнайтед. Sportni.bg