Отборът на Арсенал победи тима на Манчестър Юнайтед с минималното 1:0 в среща от 35-ия кръг в английската Висша лига, играна на "Емирейтс Стейдиъм". Българският нападател на гостите Димитър Бербатов се възстанови от травмата в слабините, която му попречи да играе в последните няколко мача на тима си, и се появи в игра в 74-ата минута. Двубоят започна с домакински натиск на Арсенал, който можеше да открие резултата още в третата минута, след удар на Уилшър, но топката мина встрани от целта. В осмата минута Гаел Клиши центрира към Тио Уолкът, който опита късмета си с удар от границите на наказателното поле, но и той прати коженото кълбов аут. Гостите от Манчестър от своя страна също организираха атаки към вратата, пазена от Шчежни при всекиудобен случай, но и те не успяваха да стигнат до гол. Две минути преди края на първото полувреме Андерсон стреля от границите на наказателното поле на Арсенал, но Войчех Шчежни улови топката. В 49-ата минута Уейн Рууни стреля директно от пряк свободен удар на около 30 метра от голлинията на съперника и само отличната намеса на Шчежни предотврати гола. Така се стигна до 56-ата минута, когато "артилеристите" поведоха в резултата. Робин ван Перси асистира на Арън Рамзи в наказателното поле, който се разписа за 1:0. В 61-ата минута Нани центира от корнер, а капитанът на Юнайтед Неманя Видич засече топката с глава и я насочи към мрежата зад Шчежни, но не достатъчно точно и тя профуча покрай вратата. Секунди по-късно страстите на терена се разгорещиха, след като играчи на двата тима се сдърпаха заради груба игра на Сонг спрямо Патрис Евра. Реферът положи усилия, за да успокои страстите и показа жълт картон на играча на Арсенал. В 74-ата минута голмайсторът на Висшата лига Димитър Бербатов влезе в игра заМанчестър Юнайтед на мястото на Ернандес. Минута по-късно Рууни отново опита късмета си с удар от фаул, като топката бе поставена на около метър пред наказателното поле, но и този път Шчежни опази вратата си. В 84-ата минута Робин ван Перси опита да удвои преднината на тима си с директен изстрел от фаул, но не успя, след като Едвин ван дер Саар улови топката без проблеми. Въпреки четирите минути добавено време и много възможности "червените дяволи" така и не успяха да вкарат гол и да изравнят резултата и така претърпяха поражение сминималното 0:1. Спортни.бг