Последните в класирането Видима Раковски изненадващо победиха Славия с 2:1 в мач от 24-я кръг на родното първенство. Срещата започна с едноминутно мълчание в памет на починалия днес Иван Славков. Домакините отбелязаха още в 12-та минута, когато Атанас Иванов беше изведен от Велев и с хубав удар откри резултата. Вторият гол за Видима дойде в 41-та минута и беше дело на Господинов с глава. Второто полувреме започна доста неориантирано за Славия, които не успяваха да организират хубави атаки, въпреки, че губеха в резултата. В 55-та минута съдията отсъди дузпа за "белите", заради нарушение в наказателното поле на Калин Щърков, който получи за деянието си втори жълт картон. Божов вкара от бялата точка, но попадението не се зачете, след като футболисти и на двата отбора влязоха в наказателното поле преди Божов да стреля. Последва втори удар, който обаче вратарят на Видима Колев спаси. В 68-та минута, гостите все пак стигнаха до почетно попадение, като голмайстор за Славия стана Жуниор. След успеха си Видима имат актив от 18 точки и се вдигнаха с позиция нагоре, което има дава шанс за оставане в А група. /БГНЕС