Манчестър Юнайтед се класира за финала на Шампионската лига, след като прегази с 4:1 Шалке в полуфиналния мач-реванш, играл се пред 75 хил. зрители на ст. "Олд Трафорд". Червените дяволи влязоха в реванша с комфортен аванс, след като в първия мач победиха в Гелзенкирхен с 2:0. Разликата в класите се видя и сега. През всичките 90 минути Юнайтед доминираше, като победата им можеше и да бъде и още по-изразителна. Начало на головата серия за домакините даде в 26-ата минута Антонио Валенсия, реализирал след пас на Дарън Гибсън. Пет минути по-късно двамата размениха ролите си - головият пас бе дело на Валенсия, а голмайсторът - Гибсън. В 35-ата минута Шалке намали чрез Хосе Мануел Хурадо, но това бе всичко, което германците успяха да сторят. С два бързи гола на Андерсън (72-а и 76-а минути) момчетата на Алекс Фергюсън прекършиха съперниците си и мачът приключи: Манчестър Юнайтед - Шалке 4:1. За втория гол на Андерсън асистира Димитър Бербатов, започнал в стартовия състав и заменен в 76-ата минута от Майкъл Оуен. Така, с общ резултат от двата мача 6:1, британците се класираха за финала на Шампионската лига, който ще се играе на 28 май на ст. "Уембли" в Лондон. Барселона - Манчестър Юнайтед ще бъде своеобразно повторение на финала за ШЛ от 2009 г., когато на "Стадио Олимпико" в Рим Барса победи Червените дяволи с 2:0 с голове на Самуел Ето`О и Лионел Меси. В настоящото издание на ШЛ Юнайтед се явява единственият тим, непознал вкуса на поражението до момента. /БГНЕС