Българският капитан на Астън Вила Стилиян Петров игра пълни 90 минути при равенството на своя тим 1:1 у дома с Уигън. Шарл Н`Зогбиа откри за гостите в 10-та минута, но Ашли Йънг върна попадението седем минути по-късно. С тази точка Уигън остана точно над чертата, а Вила са на седем точки от зоната на изпадащите. Бирмингамци имат да играят още два мача до края на сезона. Мартин Петров пък остана резерва при загубата на своя Болтън с 1:2 у дома от Съндърланд. Зенден даде преднина на гостите, но в 87-та минута Класнич изравни. В 90-та минута все пак Съндърланд ликуваха след гол на Мунтари. Евертън обърна до 2:1 Манчестър Сити в Ливърпул. Туре вкара през първото полувреме за гостите. Дистин и Осман през втората част обаче донесоха трите точки за домакините. Нюкасъл надви с 2:1 у дома Бирмингам, докато Уест Хем завърши 1:1 с Блекбърн. "Чуковете" остават последни в класирането с 33 точки. /БГНЕС