Левски победи Литекс с 2:0 в дербито на 26-ия кръг на "А" група. Първият гол вкара вездесъщият Гара Дембеле в 78-ата минута, а точката в спора постави Христо Йовов в последната минута. Така "сините" отново завързаха до известна степен шампионата и се доближиха на пет точки от ловчанлии. Зрителите станаха свидетели на силен и динамичен футбол, както и на преса от страна и на двата тима. Първият точен удар към една от двете врати бе дело на Христо Янев в 5-ата минута. Тогава, както и в 11-ата минута, вратарят на Левски Пламен Илиев улови с лекота. В 14-ата минута пък Христо Йовов не успя да засече прострелно центриране на Дъстли Мулдер. Това се оказа и единственото положение за "сините" пред вратата на Виничиус Баривиера. Отново Христо Янев и Пламен Илиев бяха замесени в най-красивия, а и потенциално опасен момент през първата част. В 41-ата минута халфът на Литекс изпълни перфектно пряк свободен удар от двайсетина метра, а стражът на Левски се разтегна макисмално, за да избие топката в корнер. Малко по-късно Диуф центрира от дясното крило, а Дока се свлече в наказателното поле при леко съприкосновение с Мулдер, но холандският рефер Петер Винк остана безмълвен. През втората част първи трябваше да се намесва Виничиус Баривиера. Бразилският страж на Литекс с акробатичен плонж взе топката пред главата на Иса, а след това и бранител на ловчанлии изби преди Дембеле да нанесе завършващ удар. В 66-ата минута Гара Дембеле отбеляза гол ,който обаче бе отменен неправомерно. Баривиера не се намеси добре при далечен изстрел на Гаджев и топката срещна гредата. Дембеле направи точна добавка, но асистент-съдията вдигна засада. Обратното, в 78-ата минута същият асистен трябваше да маркира тънката засада, в която беше френският таран на Левски, но не го направи, а от тази атака падна и първия гол. Дембеле получи извеждащ пас от Сержиньо Грийн и с мощен изстрел вкара за 1:0. Доминацията на Левски продължи и след отбелязването на попадението. Веселин Минев обаче получи червен картон в 89-ата минута и "сините" се прибраха в своята половина. Точно това освободи пространства зад гърба на защитниците на Литекс, от които резервата Даниел Младенов се възползва в 90-ата минута. Той тръгна почти от центъра, напредна и подаде надясно към връхлитащия заедно с него Йовов, а последният вкара лесен гол на празна врата за 2:0. Това бе и последната значима ситуация в дербито на върха в шампионата, чиято развръзка остава неясна засега. Спортни.бг