Отборът на Тампере Юнайтед победи с 1:0 Левски в първата среща от втория предварителен кръг на Шампионската лига във Финландия. Пред около 8000 зрители на стадион "Ратина" двата тима предложиха динамичен футбол, но домакините успяха да спечелят срещата. През първото полувреме сините играха под възможностите си и допускаха доста грешки в защита, но и в нападение. Най-опасното положение за сините дойде в 10-ата минута, когато Лусио центрира към Домовчийски, но младият нападател на Левски стреля над вратата. Финландците играха по-добре и тормозиха българите най-вече с далечни подавания към нападателя Яри Ниеми, който бе в основата на всичко по-опасно пред вратата на сините. В 16-ата минута Ричард бе притеснен от финландски нападател и изби топката в корнер. Последва центриране към Петков, при което топката прехвърли купа от играчи. Играч на Тампере обаче догони топката и я центрира отново към вратата на българите. Петков направи нетипична за него грешка и изпусна топката. Петреску обаче се оказа близо до коженото кълбо и попари сините фенове, отбелязвайки за 1:0. До края на полувремето нищо в срещата не се промени. Левски продължи да опитва постепенни атаки, но сините футболисти бяха статични и грешаха в елементарни разигравания. Тампере от своя страна продължи да изсипва топката напред към Ниеми, който бе улесняван от постоянните грешки на сините защитници. Второто полувреме започна равностойно, но атаките на Левски се разбиваха в изградения защитен вал на Тампере. Еднообразните центрирания към наказателното поле, където се търсеше предимно Домовчийски не изненадваха високите защитници на финландския шампион. Първата опасна атака на Левски дойде в 53-ата минута, когато Домовчийски от точката за изпълнение на дузпа прати кълбото в аут. В 57-ата минута Николай Димитров влезе на мястото на Йовов, за да се увеличи нападателната мощ на "сините". В 67-ата минута на срещата беше спечелен фаул в наша полза, но не успяхме да спечелим предимство. Най-добрата възможност за Левски дойде в 77-ата минута на срещата, когато Ричард шутира, но вратарят изби в корнер. В последните десетина минути защитата на българския шампион се пропука на няколко пъти, а в 84-ата минута Томашич се контузи и остави Левски с намален състав, защото бяха извършени и трите смени в нашия лагер. Екундайо Джаейоба пропусна в даденото от съдията продължение добра възможност, но шутира в тялото на финландец. Така всичко ще се реши в реванша на 7 август в София. С този фалстарт "сините" напомниха за началото на еврокампанията си за сезон 2005/06 г., когато тръгнаха с 0:1 срещу Публикум в Словения, но в крайна сметка стигнаха 1/4-финал за Купата на УЕФА.