Отборът на Ливърпул изнесе лекция на тема "Как се играе футбол" и победи тима на Фулъм с категоричното 5:2 в мач от 36-ия кръг в Премиършип. Само 31 секунди след първия съдийски сигнал резултатът на "Крейвън Котидж" бе открит. Марк Шварцър изби удар на Луис Суарес и топката попадна в Макси Родригес, който я прати зад голлинията за 0:1. В седмата минута "мърсисайдци" удвоиха преднината си с второ попадение на Макси Родригес, който получи хубав пас от Глен Джонсън и се разписа за 0:2. След още девет минути гостите вече водеха с класически резултат. Глен Джонсън записа втора асистенция, подавайки на Дирк Кайт, който стреля отграниците на наказателното поле и след неубедителна намеса на Шварцър записа името си сред голмайсторите за 0:3. Шеметното начало за Ливърпул нямаше как да не стресне играчите на Фулъм, които така и не успяваха да се противопоставят на съперника си. От своя страна момчетата на Кени Далглиш бяха във вихъра си, разиграваха с по едно докосване и създаваха положение след полжение пред вратата на съперника. След почивката играта не започна добре за "мърсисайдци", които трябваше да се лишат от услугите на Раул Мейрелеш, който разтегна мускул и в 48-ата минута беше сменен от Джонджо Шелви. Минута по-късно "котиджърс" показаха, че нямат намерение да се предават и отговориха с удар на Клинт Демпси от дъгата пред наказателното поле, който обаче мина над напречната греда зад Пепе Рейна. Така се стигна до 57-ата минута, когато домакините се върнаха в мача с гол на Дембеле. Крис Беърд комбинира с влезлия на почивката Боби Замора, който замени Дейвис. Замора от своя страна асистира на Муса Дембеле, който бе фронтално срещу Пепе Рейна и прати топката във вратата на Ливърпул за 1:3. В 70-ата минута Макси Родригес оформи хеттрик и сякаш сложи точка на спора межу двата тима с великолепен изстрел от около 25 метра - 1:4. Пет минути по-късно резултатът започна да придобива разгромни очертания, след като Луис Соарес получи великолепен пас от Шелви, показа фантастична техника и записа името си сред голмайсторите за 1:5. Четири минути преди края на редовното време момчетата на Марк Хюз успяха да върнат още едно попадение, дело на Стив Сидуел, който отбеляза с красив изстрел от дъгата пред наказателното поле - 2:5. В 90-ата минута Спиъринг имаше отлична възможност да реализира шесто попадение в полза на тима от града на Бийтълс, но Салсидо изчисти топката от самата голлиния и предотврати опасността. В даденото от съдията продължение на двубоя Луис Суарес отново показа великолепната си техника в съперниковото наказателно поле и подаде на Кайт, който стреля, а Крис Беърд изчисти от голлинията. Беърд опази вратата си, играейки с ръка и това трябваше да бъде дузпа в полза на "мърсисайдци", но никой от съдиите не даде индикации да е видял нарушението. В крайна сметка това бе последната ситуация в мача и Ливърпул се поздрави в прекрасна победа с 5:2. Sportni.bg