Автогол на Питър Крауч осигури на Манчестър Сити победа над Тотнъм с 1:0, благодарение на която тимът на Роберто Манчини си гарантира минимум четвърто място в класирането и място в Шампионската лига, за първи път в историята на клуба. Благодарение на този успех Манчестър Сити събраха 65 точки и два кръга преди края на шампионата са недосегаеми както за петия Ливърпул /58/, така и за "шпорите", които с 56 точки останаха на шеста позиция в таблицата. Преди година гол на Крауч в мач между двата отбора на същия стадион донесе победа на Тотнъм, а заедно с нея и класиране в Шампионската лига. Нападателят се разписа и този път, но в собствената си врата след центриране на Джеймс Милнър в 30-ата минута. Гостуващият лондонски отбор създаде много неприятности на "гражданите", които след почивката се дръпнаха назад и отвориха голямо поле за действие на играчите на Тотнъм, които обаче нямаха ден. Всички отчаяни опити на гостите да изравнят резултата, а шансове за това имаха достатъчно, не се увенчаха с успех. Реферът отсъди петминутно продължение на срещата, но и то се оказа недостатъчно - Манчестър Сити запази преднината си до последния сигнал, за да дочака тази историческа победа. Освен че си гарантира четвъртото място, Сити има възможност да изпревари третия Арсенал, който има две точки преднина. Третото място осигурява място в груповата фаза на Шампионската лига, а четвъртият участва в квалификационния кръг. Победата на Манчестър Сити също така означава, че Стоук Сити, независимо от изхода във финала на Купата на Футболната асоциация срещу отбора на Манчини, вече получи правото да играе в Лига Европа. /БГНЕС