В мача на официалното си представяне преди старта на новия сезон в германската Бундеслига Хановер 96 срази с класическото 3:0 Реал Мадрид в галаспектакъл на собствения си „AWD Арена” пред 45 683 зрители. Българският национал Чавдар Янков бе титуляр за „червените” и остана на терена до 78-ата минута, когато бе заменен от Бикмаз. Головете за Хановер в тази контрола отбелязаха Сшаболш Хущи в 30-ата, Гунар Хейдар Торвалдсон в 63-ата и Бени Лаут в 82-ата минута. Гостите от Мадрид играха без повечето от звездите си, като дори новото попълнение и немски национал Кристоф Метцелдер не взе участие. Голмайсторът на Примера дивисион Рууд ван Нистелрой и голмайсторът на Копа Америка във Венецуела Робиньо пък въобще не бяха включени от Бернд Шустер в групата на „кралския клуб” за мача. Това бе осма победа за Хановер в деветте им предсезонни контроли до момента. Испанците от Реал Мадрид прибират 1 милион евро за участието си в този мач, а домакините излизат на печалба с 200 000 евро въпреки разходите. „Белия балет” ще остане в Хановер до четвъртък, където ще направи поне още две открити тренировки. Преди мача в Хановер Бернд Шустер за пореден път потвърди, че от Реал ще направят всичко възможно, за да акостират на „Сантиаго Бернабеу” холандеца Ариен Робен и бразилеца Кака. БГНЕС