Националният отбор на Русия отстрани Канада в 1/4-финалите на Световното първенство, провеждащо се в Словакия. "Сборная" стигна до успех в редовното време с 2:1 и изхвърли "кленовите листа" от надпреварата. През първия период не бе отбелязан гол, а канадците поведоха в 26-ата минута чрез Джейсън Спеца, който излезе сам срещу вратаря на Русия и не сбърка. В средата на третата част в аналогична ситуация Алексей Кайгородов възстанови равенството, а победният гол реализира Иля Ковалчук в 53-ата минута след асистенция на Александър Радулов. На полуфиналите Русия ще спори с Финландия. Скандинавците вече играха с Русия в първата фаза и записаха победа с 3:2 след изпълнение на наказателни удари. /БГНЕС