Отборът на Челси допусна гол в продължението на мача си с Нюкасъл и в крайна сметка стигна само до равенство 2:2 с гостите от Тайнсайд. Срещата от 37-ия кръг на Висшата лига започна добре за "сините", които откриха още във 2-та минута. Точен бе бранителят Бранислав Иванович, който се разписа след пас на Фернандо Торес. В 10-та минута обаче Йонас Гутиерес се възползва от подаване на Тейлър и изравни. Домакините трябваше да чакат до 83-та минута, за да поведат отново. Тогава гол с глава заби Алекс. Лондончани обаче не удържаха и тази преднина. Райън Тейлър изравни в 92-та минута. Така Челси събра 71 точки и продължава да е втори в класирането, на шест точки от вече коронясания шампион Манчестър Юнайтед. Лондончани обаче са на само четири точки на третия Арсенал, който има и мач по-малко. Ако играчите на Арсен Венгер спечелят двата си мача до края на сезона, а тези на Карло Анчелоти не победят в последния кръг, то Арсенал ще е новият вицешампион на Англия. Математически шанс за второто място има дори Манчестър Сити, който в момента изостава на шест точки от Челси и е с доста по-лоша голова разлика от "сините". /БГНЕС