Битката за голмайсторския приз във Висшата лига се очертава да бъде повече от интересна до последния кръг. Доскорошният едноличен лидер Димитър Бербатов от Манчестър Юнайтед беше застигнат от Карлос Тевес. Капитанът на Манчестър Сити вкара две попадения при победата с 3:0 над Стоук Сити и изравни българина на върха на подреждането. И двамата са с по 20 гола. По-рано във вторник от ФА отмениха по едно попадение на двамата нападатели и затова сега са с по 20. На Бербатов беше отменен гола срещу Съндърланд от 26 ноември, а на Тевес - срещу Нюкасъл на същата дата. Срещу "грънчарите" аржентинецът започна головия си рецитал още в 14-ата минута. Тогава той направи двойно подаване с Джеймс Милнър, премина през Райън Шоукрос и Уилкинсън и с безпощаден шут не остави шансове на вратаря Томас Сьоренсен за 1:0. В началото на втората част защитникът Джолиън Лескът направи 2:0, възползвайки се от добро подаване на Давид Силва, но това не беше всичко в мача. В 65-ата минута Тевес изпълни пряк свободен удар и мощният му удар отново не остави никакви шансове на Сьоренсен за 3:0. След този гол аржентинецът продължи да търси настървено хеттрика, с който да задмине Бербатов в голмайсторската листа. Той имаше поне три чисти ситуации, но Сьоренсен и защитата пред него някакси успяха да се справят. Тевес беше сменен малко преди края. Така призът за най-резултатен нападател във Висшата лига ще се реши след мачовете в последния кръг в неделя. Тогава Манчестър Юнайтед играе с Блекпул, а Бербатов се очаква да е титуляр. Сити пък играе срещу Болтън, а Тевес също се очаква да е в стартовата единадесеторка. Победата за "гражданите" в този мач ще е много важна, защото така те ще могат да запазят третата позиция, която извоюваха след мача със Стоук. Това място ще им даде право на директно участие в груповата фаза на Шампионската лига, а не преминаване през плейофа, където дебнат доста подводни камъни. Сити има една точка преднина пред Арсенал, който досега беше трети. Sportni.bg