Порто победи сънароодниците си от Брага с 1:0 на финала на лига Европа, играл се на стадион "Дъблин Арена" в столицата на Ейре. Срещата бе равностойна, с малко голови положения пред двете врати. Победния гол за Драконите заби в 44-та минута Радамел Фалкао, намерен непокрит от Фреди Гуарин. Колумбиецът реализира с глава, отбелязвайки своя 17-и си гол в турнира. Порто можеше да спечели и с по-убедителен резултат, ако през през второто полувреме звездата им Хълк не бе пропуснал на два пъти. Брага се вдигна на щурм едва през последния четвърт час на мача, но атаките им бяха предвидими и не вещаеха сериозни опасности и в крайна сметка резултатът остана непроменен: 1:0 за Порто. Това е второто отличие в турнира за Драконите, които имат една спечелена купа на УЕФА (предишното название на Лига Европа) под ръководството на Жозе Моуриньо. /БГНЕС