Истински урок изнесе младежкият национален отбор по волейбол на връстниците си от Дания, надигравайки ги с 3-0 гейма в зала "Христо Ботев", предаде репортер на БГНЕС. Така българите записаха втора победа в квалификациите за европейско първенство след успеха с 3-0 над Франция. В днешния двубой датчаните се държаха равностойни на нашите само в началото на първия гейм и в крайна сметка българите ги надиграха с 3-0 (25:13, 25:9, 25:10). В първата част, след 8:7 в наша полза на първата техническа пауза, българите дръпнаха още повече и направиха резултата 17:11. Следващите точки до 24:11 отново бяха само в полза на домакините. След това обаче те допуснаха леко отпускане за крайното 25:13. В първия гейм неприятна контузия в глезена получи и номер 7 от тима на гостите Петер Бьонесен, който бе изнесен от съотборниците си извън игрището. Вторият гейм бе изцяло за нашия тим, който нижеше точка след точка и стигна до 15:3 за отрицателно време. След това българите даваха по една точка на гостите при постигнати свои 2-3, което бе достатъчно за крайното 25:9. Третият гейм започна катастрофално за датчаните, които след поредица комични грешки губеха с 0:8, преди най-сетне да запишат точка. Тя обаче не бе началото на обрат, а вместо това българите затвориха гейма и мача след 25:10. Игралното време бе едва 64 минути. С успеха българските младежи излязоха начело във временното класиране с 2 победи от 2 мача, колкото имат и Полша, които днес почива. Утре България среща Румъния, която по-рано допуснаха втора загуба с 0-3 от Франция, докато Дания почива. Срещата утре между момчетата на Николай Желязков и румънците е от 19:00 часа, а от 16:30 часа играят Полша и Франция. /БГНЕС