В мач от последния 38-и кръг на Висшата лига отборът на Манчестър Юнайтед победи Блекпул с 4:2 и изпрати съперниците си в Чемпиъншип. Българският нападател Димитър Бербатов остана на терена през всичките 90 минути, но не успя да се разпише. Още в 4-ата минута Рафаел отправи мощен шут уловен от Гилкс. Четири минути по-късно Димитър Бербатов стреля опасно, но стражът на Блекпул отрази удара. Срещата противно на очакванията вървеше равностойно, но се стигна до 21-ата минута, когато Димитър Бербатов напредна по лявото крило и намери Парк, който се възползва от грешка на бранител и откри резултата в полза на Манчестър Юнайтед. Девет минути по-късно Чарли Адам пробва с далечен удар да матира Едвин ван дер Сар, но топката мина малко над напречната греда. В 31-ата минута Димитър Бербатов стреля от малък ъгъл, но Гилкс успя да отрази удара на българина с крак. Блекпул стигна до изравняването в 40-ата минута с великолепно изпълнен пряк свободен удар от Чарли Адам. Звездата на гостите препарира холандския страж на "червените дяволи" с премерен удар и помощ от страничната греда. През второто полувреме Бербатов стреля с глава над вратата в 55-ата минута на срещата. Само две минути по-късно Тейлър-Флетчър направи пълен обрат в развоя на срещата, разписвайки се от няколко метра във вратата на Ван дер Сар. Манчестър Юнайтед стигна до изравняването в 62-ата минута, когато Андерсон с красив удар от 11 метра препарира Гилкс. В следващата минута стражът на "мандарините" спаси нов удар на Димитър Бербатов. В 74-ата минута безобидно центриране в наказателното поле изненада Евът и той вкара топката в собствената си врата. Така Юнайтед излезе напред в резултата с 3:2. Малко по-късно грешникът можеше да изравни резултата, но от малкото наказателно поле стреля в тялото на Ван дер Сар. Домакините стигнаха и до четвърто попадение. Майкъл Оуен напомни за най-добрите си времена и се разписа в 81-ата минута на двубоя. До края на мача играта се отвори и не липсваха голови ситуации и пред двете врати ( в добавеното време Бербатов изпусна отлична ситуация), но нови голове не паднаха и така Манчестър Юнайтед спечели с 4:2. Гостите удариха и греда чрез Варни буквално в последните секунди на срещата. След двубоя футболистите на Манчестър Юнайтед бяха наградени със златните медали и вдигнаха трофея, а Димитър Бербатов стана за втори път шампион на Англия. Sportni.bg