България успя да победи Куба и във втората контрола преда старта на Световната лига. Във Варна националите ни се наложиха отново с 3:1 гейма. Наставникът на България заложи в началото на срещата на Андрей Жеков, Методи Ананиев, Владимир Николов, Виктор Йосифов, Теодор Тодоров, Тодор Алексиев и либеро Владислав Иванов. Срещата започна оспорвано, като след 2:0 за домакините, кубинците изравниха при 3 равни. След още четири равенства, първото техническо прекъсване дойде при 7:8 в полза на гостите. Домакините изравниха при 8:8 и след две отлични блокади поведоха резултата. Гостите изравниха при 10 равни и независимо че националите ни повеждаха още на два пъти с по две точки, кубинците водеха при второто прекъсване с 16:15. След 9 изравнявания, последното при 25 равни, гостите успяха да вземат първия гейм 27:25. Вторият гейм също започна равностойно, но след 4 равенства в резултата първото техническо прекъсване дойде при резултат 8:6 за Куба. Националите ни изравниха при 12 равни и след още едно равенство при второто прекъсване домакините водеха с 16:13. Веднага след това обаче кубинците реализираха три безответни точки и изравниха при 16:16. След още три равенства българите затвориха гейма с 25:22. В третия гейм кубинците набързо дръпнаха с 2:0, но националите ни обърнаха до 6:3 в своя полза. При първото прекъсване авансът на България бе точка - 8:7. Домакините продължиха с добрата си игра и при второто прекъсване водеха с 16:13. До края на гейма момчетата на Радостин Стойчев нямаха проблеми и взеха гейма с 25:17. Българите играха доста по-убедително през четвъртата част. Те набързо поведоха с 4:1, но при първото прекъсване авансът им бе само точка - 8:7. Домакините допуснаха изравняване при 8 равни, но веднага след това реализираха 3 безответни точки и си върнаха преднината. При второто прекъсване резултатът бе 16:12. До края на гейма домакините нямаха проблеми и спечелиха гейма и срещата. България стартира участието си в Световната лига през тази година в събота и неделя с домакински мачове срещу Германия. Вести.бг