Шампионът от 2009 година Роджър Федерер (Швейцария) се класира без особени затруднения за четвъртия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис. Поставеният под номер 3 Федерер се справи с 29-ия в схемата Янко Типсаревич (Сърбия) с 6:1, 6:3, 6:3 за 90 минути. 29-годишният швейцарец наниза 10 аса и не допусна пробив в мача. Той пласира 37 печеливши удара срещу само 16 на съперника си. Федерер взе първия сет само за 19 минути, след като направи серия от пет поредни гейма след 1:1. Във втората част швейцарецът проби за 3:2 и задържа аванса си до края. Бившият номер 1 предреши мача с ранен пробив в третия сет, който затвори с нов пробив. Следващият съперник на швейцареца ще бъде победителят от мача между Жо-Вилфрид Цонга (Франция) и Станислас Вавринка (Швейцария).