Националният отбор по волейбол на България победи много трудно тима на Германия с 3:2 гейма във втория мач между двата отбора от група "В" на Световната волейболна лига за мъже. След като вчера загубиха инфарктно след тайбрек, днес националите ни победиха също в петгеймов мач. Селекционерът на България Радостин Стойчев заложи на същата стартова шестица, която започна и вчерашния двубой. Началото на мача започнаха Андрей Жеков, Матей Казийски, Владимир Николов, Виктор Йосифов, Теодор Тодоров, Тодор Алексиев и либеро Владислав Иванов. Двубоят започна равностойно, независимо че домакините поведоха с 2:0. Последваха три равенства, след което Германия успя да поведе с 6:5. Две лоши посрещания на начален удар на националите ни позволиха на гостите при първото прекъсване да водят с 8:5. Домакините успяха да изравнят при 8:8 след като реализираха 3 поредни точки. Последва още едно равенство, но две неуспешни атаки на Матей Казийски и Тодор Алексиев позволиха на Германия да поведе отново с 3 точки - 12:9. Националите ни играеха неуверено, блокадата им не беше на ниво при второто прекъсване изоставаха с 3 точки - 13:16. "Лъвчетата" ни успяха да намалят пасива си само на точка при 16:17 след отлична двойна блокада на Матей Казийски и Виктор Йосифов. Треньорът Стойчев потърси промяна и пусна в игра Николай Пенчев при 18:16 за гостите. Домакините заиграха много по-добре на блокада и резултатът бе изравнен при 19 равни, след което България поведе с 20:19. След две равенства чрез блокада на Теодор Тодоров и две успешни атаки на Владимир Николов, България взе първата част с 25:12. В началото на втория гейм отново домакините поведоха с 2:0, но допуснаха изравняване. След още едно равенство отново грешки на българите позволиха на гостите да поведат с 2 точки. След грешка в атака на Тодор Алексиев, който бе хванат на единичен блок, дойде първото техническо прекъсване при резултат 8:5 за Германия. Гостите увеличиха преднината си на 4 точи при 10:6 и успяха да поддържат този аванс до второто прекъсване при 16:12. Гостите поведоха с 5 точки при 18:13. С отлични три блокади и две успешни атаки на Владимир Николов домакините отбелязаха 5 поредни точки и изравниха при 18 равни. След още две равенства гостите поведоха с две точки и успяха да спечелят втората част с 25:23. В началото на третата част резултатът се движеше точка за точка, а след 3:3 България поведе с 2 точки. Домакините запазиха тази преднина при първото прекъсване - 8:6. Заради лошото посрещане и грешки на домакините гостите изравниха при 9:9. След 6 равенства Германия запази водачеството си и при второто прекъсване - 16:15. Домакините изравниха при 17 равни, поведоха с 2 точки, но отново допуснаха изравняване при 19:19. Българите успяха да поведат с 3 точки при 23:20 и след един изпуснат геймбол, със страхотна атака на Тодор Алексиев България затвори гейма с 25:22. След три равенства в началото на четвъртата част гостите отново поведоха с три точки и при първото техническо прекъсване водеха с 8:5. Те увеличиха аванса си на 5 точки при 10:5. Домакините обаче успяха да изравнят при 11:11. При 11:12 за гостите за първи път в игра се появи Христо Цветанов. След ново равенство при 13:13, гостите отново поведоха с 16:14 при второто прекъсване. Германия затрудняваше максимално атаките на българите, играеше организирано в защита и успя да поведе с 6 точки при 22:16. Независимо че пропуснаха един геймбол гостите взеха четвъртия гейм с 25:20 и двубоят отново щеше да се реши след тайбрек. България започна страхотно тайбрека, отбеляза 5 безответни точки и дръпна с 5:0. Капитанът Владимир Николов бе безпощаден в атака и не остави никакви шансове на блокадата и защитата на гостите. При 8:2 в полза на домакините двата отбора смениха игралните полета. До края на гейма домакините нямаха никакви проблеми и взеха петата част и съответно мача с 3:2. Следващите два мача на България са следващата събота и неделя от 18:00 часа срещу състава на Япония. Спортни.бг