Българският национален отбор претърпя срамна загуба в приятелския мач срещу сборен отбор на остров Корсика. "Лъвовете" отстъпиха с 0:1 в двустранната игра, която не е със статут на официална контрола от календара на УЕФА. Мачът бе последна проверка преди решаващата квалификация срещи Черна гора в събота. Дебют с екипа на България направи бразилецът от ЦСКА Маркиньос, който се включи през второто полувреме на мястото на Чавдар Янков. В двете полувремена националния селекционер Лотар Матеус заложи на две различни единайсеторки. Като титуляри започнаха Николай Михайлов, Иван Бандаловски, Йордан Милиев, Иван Иванов, Петър Занев, Стилиян Петров, Чавдар Янков, Спас Делев, Ивелин Попов, Мартин Петров и Цветан Генков. През второто полувреме на терена се появиха Владислав Стоянов, Станислав Манолев, Апостол Попов, Николай Бодуров, Румен Трифонов, Борис Галчев, Маркиньос, Иван Стоянов, Христо Янев, Николай Димитров и Димитър Макриев. Единственият гол в срещата падна в 72-ата минута, когато домакините се възползваха от груба грешка на българския страж Владимир Стоянов и защитника Апостол Попов. Автор на гола стана бившият играч на Барса Людовик Жюли, а асистенцията направи халфът на Аячо Йоан Кавали. Срещата се изигра пред около 3000 зрители на стадион "Тимицоли" в Аячо. В състава на домакините личаха имената още на Себастиан Скилачи от Арсенал, Франсоа Модесто от Олимпиакос (Гърция), както и на трансферната цел на софийския Левски Жан-Жак Мандриши, който досега риташе за изпадналия от Лига 2 отбор на Гренобъл. Sportni.bg