С домакински мач срещу “Сливен” ще започне новото футболно първенство отборът на “Волов”. Днес в 11.00 ч. в сградата на БФС бе изтеглен жребият за срещите от 1-я кръг на двете “Б” групи. Шампионатът стартира на 18-ти (събота), седмица след началото на полусезона в “А” група. “Доволен съм, че стартираме пред родна публика. Надяваме се, да започнем с победа”, бе краткият коментар на треньора на ФК “Волов” Росен Матеев за жребия ни за първия мач. През миналото първенство и двата мача между “Волов” и “Сливен” завършиха 2:2, но в контролна среща от предсезонната подготовка “Воеводите” ни биха с 0:6. Снощи отборът на “Волов” падна с минималното 0:1 от “Спартак” (Варна) в подготвителен мач игран на стадион “Спартак” във Варна. Шуменските футболисти изиграха най-добрият си мач преди началото на сезона. През първото полувреме момчетата на Росен Матеев изпуснаха 4 стопроцентови голови положения чрез Фахрединов и Василков. Съдията не отсъди и чиста дузпа за нашите. Единственият гол падна в 72-та минута от бялата точка. “Надиграхме ги тотално през първото полувреме. Много съм доволен от играта и от положенията, които създадохме. Изиграхме най-добрата си контрола. Вкараха ни гол от съществуваща дузпа, но след това Енчо Георгиев имаше възможност да изравни”, коментира още за ШУМ.БГ Росен Матеев. Следващата проверка на ФК “Волов” е в събота, в Албена, където играем с “Калиакра” (Каварна). ШУМ.БГ