Нигерия разгроми Аржентина с 4:1 в приятелски футболен мач, играл се пред 30 хил. зрители на Националния стадион в нигерийската столица Абуджа. Треньорът Серхио Батиста отново пусна експериментален състав, в който липсваха звездите от големите европейски клубове. За Гаучосите играха само двама от футболистите, за които Батиста обяви, че със сигурност ще участват на предстоящия турнир Копа Америка - Пабло Сабалета и Мауро Босели. Възпитаниците му не успяха да отбележат нито един гол от игра, като почетното попадение отбеляза от дузпа Мауро Босели, отсъдена от милостивия нигерийски рефер цели 8 минути след изтичане на редовното време. Головете за Нигерия реализираха Ике Уче в 10-ата и 40-ата минути, Виктор Обина в 27-та минута от дузпа и Емануел Емунике в 53-тата минута. /БГНЕС