Италианската тенисистка Франческа Скиавоне продължи успешно защитата на титлата си от миналогодишното издание на "Ролан Гарос" и достигна финала на турнира, след като победи надеждата на домакините Марион Бартоли с 6-3, 6-3. Скиавоне демонстрира много стабилна игра и не остави почти никакви шансове на своята съперничка. Първият сет започна равностойно, но Скиавоне успя да реализира пробив и да го затвори безпроблемно. Втората част започна значително по-добре за Бартоли, която поведе с 2-0 и пробив. Френската тенисистка обаче не успя да задържи преднината си и спечели само един от следващите седем гейма. Защитаващата титлата си от миналата година Скиавоне затвори мача с убедителното 6-3, 6-3 за час и 30 минути. На финала тя ще се изправи срещу представителката на Китай Ли На, която по-рано през деня победи Мария Шарапова с 6-4, 7-5. /БГНЕС