Англия направи една от най-сериозните си издънки в евроквалификациите. Момчетата на Фабио Капело завършиха 2:2 като домакини на Швейцария. Този резултат не е особено благоприятен за България. С това равенство "кръстоносците" минаха пред избраниците на Лотар Матеус в класирането, но с мач повече. Транкило Барнета се превърна в герой за швейцарците с двете си попадения през първото полувреме. Франк Лампард намали от дузпа, а Ашли Йънг оформи крайния резултат. И двете попадения на Барнета паднаха след изпълнение на преки свободни удари и неубедителни намеси на вратаря Джо Харт. Първо в 32-ата минута швейцарецът стреля от границите на наказателното поле, в десния му ъгъл. Ударът му не беше пресрещнат нито от бранител на англичаните, нито от Джо Харт и се озова в мрежата. Само три минути по-късно Барнета отново се озова в прегръдките на съотборниците си. Тогава той стреля от доста по-малък ъгъл, топката мина между двамата защитници в стената и отново се озова в мрежата на слисания Джо Харт. Само две минути по-късно Франк Лампард намали от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Джак Уилшър. През втората част англичаните вдигнаха оборотите в търсене на пълен обрат. Усилията им обаче дадоха само частичен успех. В 52-ата минута Ашли Йънг изравни с перфектен удар от границите на наказателното поле, който не остави никакви шансове на вратаря на Швейцария. До края "Трите лъва" можеха да стигнат и до победата, но нападателят Дарън Бент направи няколко непростими пропуска и закопа отбора си. Така Англия вече е с 11 точки, докато Швейцария е с пет. И двата отбора са изиграли по пет мача.