Черноморец Поморие си осигуриха място в А група следващия сезон, след като победи с 3:0 Видима Раковски. Първото полувреме започна агресивно и от двете страни, въпреки, че отборите се оттеглиха в почивка при нулево равенство. Втората част на мача обаче се оказа фатална за Видима, които завършиха на 14-то място в елитната дивизия този сезон. Първият гол падна в 57-та минута, след като Андрей Атанасов отбеляза за 1:0. След това в рамките на 3 минути резултатът вече беше 2:0 в полза на "поморийските акули", след попадение на Калоянов, а отново той направи резултата класически 3:0 в 80-та минута. Видима, които в последствие останаха с 10 души имаха възможност да върнат един гол, но Ангел Русев направи невероятен пропуск за тима си в 77-та минута. Въпреки успеха си Черноморец се нуждае от лиценз, за да играе в А група. За пръв път в историята на Поморие, градът ще има свой отбор в елита, а след края на мача героите на Поморие бяха приветствани от агитката си близо 100 човека, които дойдоха в Сливен, за да подкрепят тима си. /БГНЕС