Първата ни ракета при мъжете Григор Димитров победи след обрат с 2-6, 7-6, 6-4 англичанина Даниел Евънс в мач първия кръг на тенис турнира в Ийстбърн. Българинът бе в серия от три поредни загуби, а освен това, бе отстъпил на Евънс в предишните два двубоя помежду им. Гришо започна двубоя с гейм на нула, но след това номер 300 в света Евънс се развихри и взе сета с 6-2. Изглеждаше, че британецът ще стигне и до крайния успех, след като поведе с пробив и 4-3 във втория сет. Веднага след това обаче Григор Димитров върна брейка и изравни за 4-4. При 5-5 Димитров спаси три точки за пробив и се стигна до тайбрек. В него по-хитър бе българинът, спечелили със 7:5 точки. В началото на третия сет Димитров успя да пробие Евънс и задържа преднината си за крайния успех. Във втори кръг Гришо ще излезе срещу Кевин Андерсън или Александър Слабински, които играят утре. Успехът му днес пък значи нови 20 точки за световната ранглиста. /БГНЕС