Българският национален отбор по волейбол се реваншира за вчерашната си загуба от Германия с 2:3 гейма и днес удари "маншафта" с 3:1 в мач от Световната лига. Старши треньорът на българския тим Радостин Стойчев започна двубоя със следната стартова седморка: Андрей Жеков, Цветан Соколов, Матей Казийски, Тодор Алексиев, Теодор Тодоров, Виктор Йосифов и либеро Владислав Иванов. Срещата, която се игра в Бремен обаче бе доста равностойна и успехът не дойде лесно. В отделните геймове българите победиха с 26:24, 25:22, 22:25, 25:23. След слабо начало на мача, България постепенно взе инициативата в първия сет и можеше да го затвори, но спорно съдийско решение помогна на Германия да изравни в последния момент за 24:24. Последваха обаче две нови точки за нас, с които бе спечелена първата част. И във втория гейм нещата бяха равностойни, но при 21:18 българите вече имаха добра преднина и успяха да я удържат за крайното 25:22. Блок-аут на игралия отлично вчера и днес Цецо Соколов затвори втория гейм. Нови съдийски грешки бяха в основата на успеха на германците в третия гейм, като треньорът на българите Радостин Стойчев побесня след последното от тях. Все пак, справедливостта възтържествува в следващия гейм, след който стигнахме и до успеха в мача. С 23 точки българският диагонал Цветан Соколов стана най-резултатен в мача. Казийски добави 12. Най-резултатен за германският тим стана Йохен Шьопс с 16 точки. Българската блокада се отчете с цели 14 точки в тази среща срещу 8 за германците. Нашите отбелязаха и 5 аса срещу само 1 за домакините. Така България остава на второ място в група "В" на Световната лига, където водач е Русия с осем победи от осем двубоя. Среща от четвъртия кръг на група "В" на световната лига по волейбол за мъже: Германия - България - 1:3 (24:26, 22:25, 25:20, 23:25) състави: - Германия: Себастиан Шварц, Щефан Хюбнер, Йохен Шопс, Роберт Кром, Макс Гюнтьор, Патрик Щорвалд, Маркус Щорвалд - либеро (Маркус Поп, Зимон Тишер, Кристиан Дюнес, Денис Калиберда); - България: Андрей Жеков, Матей Казийски, Виктор Йосифов, Теодор Тодоров, Цветан Соколов, Тодор Алексиев, Владислав Иванов - либеро (Николай Пенчев, Георги Братоев, Данаил Милушев); Срещи от четвъртия кръг на Световната лига по волейбол за мъже: група "В": Германия - България - 1:3 (24:26, 22:25, 25:20,23:25) Русия - Япония - 3:0 (25:15, 25:18, 25:21) Временно класиране: 1. Русия 8 8 0 24:1 24 точки 2. България 8 4 4 16:16 13 3. Германия 7 3 5 14:21 8 4. Япония 8 1 7 7:23 3 Sportni.bg