Първата ракета на България Григор Димитров загуби драматично с 1:3 сета (7:6 (4), 4:6, 4:6, 6:7 (8)) от поставения под номер 12 в схемата Жо-Вилфред Цонга в мач от втория кръг на "Уимбълдън". Въпреки загубата, българинът напуска престижната надпревара с гордо вдигната глава заради изключително борбения си дух и напълно равностойната игра, които показа срещу бившия номер 6 в света. 20-годишният хасковлия показа блестяща игра срещу французина и съвсем заслужено поведе в резултата. В първия сет Гришо изпусна няколко възможности за пробив и в крайна сметка се стигна до тайбрек, в който хасковлията бе по-стабилен и спечели със 7:4. Във втория сет Цонга успя за пръв път да пробие сервиса на Димитров и поведе с 2:1 гейма, след което двубоят бе прекъснат заради дъжд. Това бе второ прекъсване на двубоя заради лошите метеорологични условия, след като още по средата на първия гейм се наложи двамата тенисисти да се приберат в съблекалнята. След като двубоят бе подновен, за съжаление българинът така и не успя да върне пробива от началото на втория сет. Най-добрата възможност за Гришо се откри при 4:5, когато стигна до точка за пробив. В този момент обаче французинът пласира няколко неспасяеми начални удара и взе сета, с което резултатът бе изравнен - 1:1. В третия сет Цонга продължи да използва по най-добрия начин едно от основните си оръжия - сервиса. Именно стабилният начален удар го спаси от пробив в четвъртия гейм на частта. При 3:3 французинът проби подаването на Григор, което се оказа напълно достатъчно, за да спечели и сета и да поведе с 2:1. В четвъртия сет драмата бе пълна. Хасковлията започна ударно, осъществявайки ранен пробив, с което успя да поведе с 3:0 гейма. В четвъртия гейм обаче, при 40:30 точки и сервис на Цонга, играта за пореден път бе прекратена заради дъжда над Лондон. След подновяването на играта Цонга успя да пробие българина и да поведе с 5:4. Французинът обаче не успя да затвори мача при сервиса си и така се стигна до 7:7. В тайбрека двамата тенисисти показаха отлична игра, но победител се оказа Цонга, който се наложи с драматичното 10:8. Така въпреки загубата, Григор напуска надпреварата с гордо вдигната глава заради достойното си представяне си срещу именития си противник. Българинът приключва участието си на сингъл с 22 600 евро от наградния фонд и 45 точки за световната ранглиста, които по всяка вероятност ще го изкачат до №60 в света. Спортни.бг