Първата ни ракета при жените Цветана Пиронкова надигра категорично финалистката от миналото издание на "Уимбълдън" Вера Звонарьова с 6-2, 6-3 в мач от трети кръг на турнира в Лондон, а в следващата фаза Цвети най-вероятно ще се изправи срещу Винъс Уилямс. Пиронкова бе смятана за абсолютен аутсайдер в днешния си двубой с коравата рускиня, но още от началото на срещата се видя, че Звонарьова има проблеми да показва 100 процента от възможностите си. Въпреки това, в първия гейм на мача на българката на три пъти й се наложи да спасява точки за пробив. След това обаче Пиронкова се стегна и в четвъртия гейм стигна до пробив за 3-1. След само 32 минути игра бе затворен и първият сет, след като Цвети реализира втори пробив за 6-2. И във втория сет Пиронкова започна силно, но интересното бе, че рускинята вече разкри причината за слабата си игра, викайки физиотерапевт на няколко пъти заради болки в глезена. Той бе превързан, но това не попречи на Цвети да поведе с пробив за 3-1, макар брейкът да бе върнат веднага. Това явно ядоса българката, която направи нов пробив на 0 и поведе с 4-2, а след това стигна и до успеха в сета и мача след 6-3. Така Пиронкова си отмъсти на рускинята, която я спря на полуфиналите през миналата година тук в Лондон. След успеха си над втората в основната схема, Пиронкова чака победителката от мача между Винъс Уилямс или Мария Хосе Мартинес Санчес. Както е известно, българката има отличен баланс срещу американката, в случай на двубой между двете. /БГНЕС