Мексико спечели за шести път Златната купа на КОНКАКАФ, като обърна САЩ с 4:2 във финала, игран на стадион "Роуз Боул" в Пасадена пред 93 420 зрители. Домакините си осигуриха преднина от два гола с попадения на Майкъл Брадли /8/ и Лендън Донован /23/, но ацтеките вкараха четири безответни гола, за да триумфират с титлата за втори пореден път. Пабло Барера намали преднината на янките в 29-ата минута, а в 35-ата Андрес Гуардадо възстанови равенството. До победата, както през 2009 г. отново срещу САЩ, тимът на Мексико стигна с още един гол на Барера в 50-ата и на Джовани Дос Сантос в 76-ата минута. Така ацтеките си осигуриха място във финала на Купата на Конфедерациите на ФИФА през 2013 г. Голмайстор на турнира стана Лендън Донован с 13 попадения, а авторът на 7 гола Хавиер "Чичарито" Ернандес беше определен за най-полезен "златен" играч в съревнованието. /БГНЕС