ЦСКА спечели за трети пореден път четиристранния приятелски турнир по футбол "Плейстейшън'2007". Във финалната среща на стадион "Българска армия" футболистите на Стойчо Младенов разгромиха гръцкия Аполон Каламаря с 4:1 (2:1) и зарадваха многобройните си привърженици. За победителите се разписаха Валентин Илиев, Удоджи и новите попълнения Неи и Зе Руи. Почетният гол за гостите вкара Брито минута преди почивката. За трета поредна година ЦСКА спечели международния летен турнир по футбол Плейстейшън, като победи на финала гръцкия Аполон с 4:1 след много по-добра игра в сравнение с първия мач от турнира със сръбския Борац /Чачак/. Селекционерът на българския национален отбор Димитър Пенев връчи Купата на капитана на ЦСКА в този мач Велизар Димитров, а съвсем логично играчи на ЦСКА спечелиха и индивидуалните награди на турнира. За най-добър играч на Плейстейшън 2007 бе обявен Шаломе Удоджи, а наградата за Феър плей стана притежание на Йордан Тодоров. Веднага след началния съдийски сигнал на Валери Петровски играчите на ЦСКА започнаха атаки към вратата на Павел Ковач. Но първият гол дойде чак в 32-та минута и то след статично положение: Удоджи центира от ъглов удар и включилият се централен защитник Валентин Илиев с глава изпрати топката в мрежата на Аполон - 1:0 за ЦСКА. Пет минути по-късно удар на нигериеца Удоджи бе избит от вратаря на Аполон, но новото попълнение на ЦСКА, бразилецът Неи от непосредствена близост довкара топката. В края на полувремето при една от малкото грешки на "червената" защита Едуардо Брито намали на 1:2. През вторите 45 минути отново ЦСКА доминираше. В 56-та минута Велизар Димитров майсторски пропусна топката към Удоджи и нигериецът увенча добрата си игра с гол. А в 58-та минута бе най-красивият момент в този мач: от зоната на дясното крило от около 30 метра Зе Руи с майсторски параболичен удар изпрати топката в мрежата на Павел Ковач. В отбора на Аполон /Каламаря/ до 65-та минута игра, и то добре, албанският национален нападател и шампион на България с фланелката на Литекс /Ловеч/ Албан Буши. Макис Кацавакис /Аполон/: "Дойдохме на турнира в София с много проблеми, без много футболисти. Днес играхме с един много силен и много по-подготвен от нас отбор. За нас турнирът бе полезен, тъй като младите ни играчи натрупаха опит. Пожелаваме успехи на ЦСКА както в първенството на България, така и в европейските турнири". Стойчо Младенов /ЦСКА/: "Един добър мач. За разлика от първото полувреме на срещата с Борац, сега излязохме на терена с нужната увереност и концентрация. Показахме, че можем да играем на скорост и се надявам да продължаваме по същия начин. Показахме, че отборът има потенциал и се надявам всеки наш следващ мач да бъде по-добър". На въпрос на журналист дали има финансови проблеми в отбора и проблеми с картотекирането на новите футболисти, Стойчо Младенов каза: "Вече говорихме за финанси в четвъртък и няма какво повече да кажа. Важното е, че в отбора има настроение и играчите се раздават".