Рафаел Надал и Анди Мъри ще премерят сили във втория полуфинален мач на Откритото първенство по тенис на Великобритания. Надал, който защитава титлата си на "Уимбълдън" от миналата година, надви американеца Марди Фиш с 6-3, 6-3, 5-7, 6-4. Испанецът, който е поставен под номер едно в основната схема на третия за годината турнир от Големия шлем, не показа, че има проблеми с травмата, която получи по време на мача с Хуан Мартин Дел Потро и се справи със своя съперник след отлична игра и прекрасно изпълнен сервис. Фиш успя да вземе един сет на левичаря от Майорка, но това ядоса още повече Надал, който спечели мача и продължава да гони третата си титла в Лондон и общо 11-та от турнири на Големия шлем. В другия четвъртфинал, надеждата на домакините Анди Мъри имаше по-малко проблеми с Фелисиано Лопес и отстрани испанеца след победа с 6-3, 6-4, 6-4. По този начин, шотландецът стигна полуфиналите на "Уимбълдън" за трета поредна година. Мъри, който се опитва да стане първият британец от 75 години, който триумфира на свещената трева в Лондон, ще играе за място на финала с Рафа Надал. Другият полуфинал пък противопоставя Новак Джокович на Жо-Вилфред Цонга, отстранил вчера Роджър Федерер. /БГНЕС