Отборът на България запази надежди да излезе от групата си на финалите на Световната лига по волейбол, след като постигна победа с 3-0 гейма (25:22, 25:22, 25:21), над Италия в последния си мач от тази фаза на турнира. България гонеше задължителен успех днес след вчерашното фиаско срещу Аржентина и загубата с 0-3. С онзи успех "гаучосите" си гарантираха място в следващата фаза, докато нашият тим усложни много положението. Победата на Италия над другия тим в групата Полша обаче остави малка надежда за нас. Днешният успех пък бе следващата стъпка, с която събрахме четири точки и остава единствено Аржентина да победи домакините довечера, за да се класираме като втори отбор от нашата група. От другата група вече сигурни за следващата фаза са Русия и Бразилия, които вече разбраха съперника си - Аржентина. Вторият от нашата група пък ще излезе срещу Русия. Италия пък отпада. Иначе в днешната среща започнахме добре, повеждайки с 4:1 след добра блокада на Йосифов. После обаче играта се изравни и чак в края на гейма успяхме да вземем преднина от няколко точки и след мощна атака на Николов да го затворим при 25:22. Във втория гейм отново поведохме с 4:1, но страхотни изяви на Зайцев в един момент изравниха резултата до 12:12. После българите дръпнаха с няколко точки, но ас на Ласко изравни за 16:16. Все пак по-добри в частта бяха нашите волейболисти, които спечелиха няколко точки преднина и след аут от сервис на Ласко поведоха с 2-0. В третия гейм борбата също бе оспорвана, но българският тим действаше хитро и спокойно, а Матей Казийски показваше значително по-добра игра от вчера. Това в крайна сметка се оказа решаващо и взехме гейма и мача след страхотна бомба на Матей Казийски. /БГНЕС