Цвети Пиронкова показа силна воля и се класира за третия кръг на тенис турнира на клей в Палермо. Българката губеше мача си със Сорана Кръстя, но срази румънката с 2-6, 6-1, 6-1 и продължава участието си в надпреварата, която е с награден фонд 220 000 долара. Срещата, която продължи малко над час и половина, не започна добре за най-добрата българската тенисистка и тя загуби първия сет с 2-6 срещу 21-годишната румънка, която е 79-та в света. Пловдивчанката, която е поставена под номер шест в основната схема на турнира в Сицилия, обаче започна по съвсем различен начин втория сет и успя да пробие сервиса на Кръстя още на старта. Цвети направи още два пробива, спечелвайки три поредни гейма в средата на сета и го спечели с 6-1, с което изравни сетовете. При 1-0 в третия сет, българката направи пробив за 2-0. До края на сета, пловдивчанката бе безапелационна, спечели го с 6-1 и по този начин записа краен успех в мача. Пиронкова обаче ще има много тежка задача на четвъртфиналите. Тя най-вероятно ще срещне фаворитката Флавия Пенета, ако поставената под номер едно в основната схема успее да срази Матилде Йохансон в срещата между двете от втория кръг. /БГНЕС