Отборът на ЦСКА победи тима на ПАОК с 3:2 в интересен приятелски двубой, игран в Холандия. Двубоят започна отлично за състава на ПАОК, който поведе в резултата след само девет минути игра. Ето проби по дясното крило и асистира на Виериня, който от около 2 метра се разписа за 0:1. "Армейците" отвърнаха на удара в 27-ата минута, когато равенството бе възстановено. Грегъри Нелсън напредна от дясно, преодоля няколко противникови играчи и центрира към Румен Трифонов. Той пое топката на границата на наказателното поле и с прецизен удар прати топката в мрежата зад вратаря на ПАОК Чалкиас за 1:1. Пет минути по-късно Спас Делев открадна топката от защитник на гръцкия тим в наказателното им поле и веднага я прати във вратата, но попадението бе отменено заради засада. При този резултат приключи първата част, а четири минути след почивката ЦСКА обърна резултата в своя полза. Мораес центрира в наказателното поле на ПАОК, дребничкият Делев засече топката с глава и я заби в мрежата на съперника за 2:1. Още в 53-ата минута българите увеличиха преднината си с гол на новото попълнение на ЦСКА - Янис Зику. Румънската звезда стреля от около 25 метра, прехвърли стража на гърците и записа името си сред голмайсторите - 3:1. Двайсет минути преди края на редовното време ПАОК намали преднината на "армейците" след груба грешка на вратаря Иван Караджов. Младият страж опита да шутира топката, но вместо това я подари на Цукалас, който го прехвърли и се разписа за крайното 3:2. ЦСКА - ПАОК Солун - 3:2 голмайстори: 0:1 - Виериня 9, 1:1 - Румен Трифонов 26, 2:1 - Спас Делев 49, 3:1 - Янис Зику 53, 3:2 - Цукалас 70 Състави: ЦСКА: Иван Караджов, Иван Бандаловски, Костадин Стоянов, Апостол Попов (85-Павел Виданов), Румен Трифонов (46-Адемар), Тодор Янчев, Борис Галчев, Маркиньос (46-Янис Зику), Спас Делев, Грегъри Нелсън, Мишел Платини (46-Жуниор Мораеш) ПАОК: Халкиас, Лино, Ето, Малезас, Савини, Ариас, Виериня, Фотакис, Робер, Салпигидис, Атенасиадис Sportni.bg